خانه دامنه تاثیر دامنه سایت بر روی سئو

تاثیر دامنه سایت بر روی سئو

31 بازدید
۰
0
217

تاثیر نام دامنه بر سئو وب سایت » همانطور که هاست به تنهایی در سئو اثر ندارد نام دامنه به تنهایی نمی تواند رتبه قابل توجهی در گوگل برای وب سایت به همراه داشته باشد اما این گونه هم نیست که از فیلترهای موتور های جستجوی گوگل عبور نکند.  انتخاب نام دامنه از آنجایی مهم و ضروری می باشد که شاید نام دامنه مناسب تاثیر بسزایی در رتبه بندی وب سایت نداشته باشد اما یک وب سایت با دامین نامفهوم، بی کیفیت و نامناسب ممکن است امتیازات منفی فراوانی از موتورهای جستجوی گوگل دریافت کند و حتی سایت به عنوان Spam شناخته شود.

انتخاب نام دامنه براساس EMD و تاثیر آن بر سئو سایت

تا قبل از سال 2012 انتخاب نام دامنه بر اساس Exact Match Domain) EMD) طرفداران زیادی داشت. EMD به معنای استفاده دقیق از کلمات کلیدی در انتخاب نام دامنه می باشد. برای مثال اگر شخصی در زمینه ساخت طلای ارزان قیمت فعالیت داشت نام دامنه خود را www.make-cheap-Jewelry.com انتخاب می کرد و بدون هیچ فعالیتی در رتبه اول سایت گوگل قرار می گرفت.

اما یک بروزرسانی ناباورانه توسط گوگل این افراد را غافلگیر کرد. در سال 2012 طی بروزرسانی که روی EMD انجام گرفت تمام دامنه های تطبیق دقیق بی کیفیت دچار افت شدید در رتبه خود شدند و حتی بعضی از آنها که spam شناخته شدند به قعر جستجوی گوگل رفتند.

در واقع نام دامنه در سئوی سایت موثر است اما تاثیر آن آنقدر چشمگیر نیست که نام برند و شرکت خود را قربانی کلمات کلیدی سایت کنیم.

نکات موثر انتخاب نام دامنه بر سئو سایت

 1. بهترین انتخاب برای نام دامنه سایت نام برند یا نام تجاری کمپانی می باشد. زیرا هم بخاطر سپاری آن برای کاربران راحت تر است و هم توسط مشتریان شما سرچ می شود.
 2. در صورت تمایل می توانید نوع فعالیت خود را با یک dash در ادامه نام برند خود قرار دهید. برای مثال اگر در زمینه دکوراسیون فعالیت دارید نام دامنه خود را بصورت زیر قرار دهید. www.your brand name-decoration.com
 3. از بکار بردن کلمات فینگیلیش در نام دامنه خودداری کنید. برای مثال موتور های جستجوی گوگل متوجه کلمه dekorasiyon به جای decoration نمی شوند و نمی توانند ارتباط آن را با نوع فعالیت شما درک کنند و به عنوان کلمات نامفهوم برای شما امتیاز منفی در نظر می گیرند.
 4. سعی کنید نام دامنه ای را ثبت کنید که قبل از شما کس دیگری آن را ثبت نکرده باشد. براساس آیتم domain history ، نام دامنه ی که بیش از یک بار drop شده باشد یک امتیاز منفی را برای مالک در نظر می گیرد.
 5. پسوند سایت را مناسب با نوع فعالیت خود انتخاب کنید، برای مثال برای وب سایت هایی که زبان پیش فرض آنها انگلیسی است و مخاطبان خارج از کشور دارند ir گزینه مناسبی نیست.
دامنه بر سئو
تاثیر دامنه بر سئو

دامین چیست؟

دامین، نام منحصر به فرد آدرس یک سایت است. این نام شامل سه قسمت می باشد: قسمت Top-Level Domain یا همان پسوند دامنه، قسمت Domain Name یا همان نام دامنه و قسمت Subdomain یا همان قسمت پیشوند دامنه که استفاده از آن به انتخاب شماست.

به ترکیب قسمت نام دامنه و پسوند آن Root Domain گفته می شود. قسمت http:// جزیی از آدرس صفحه و پروتکل آن است، اما جزیی از نام دامنه محسوب نمی گردد.

بهترین نوع نام دامنه نام هایی از عبارات کلیدیی میباشد که شما می خواهید مورد هدف خود قرار بدهید و برای بهبودی رتبه بندی خود در SERP گوگل استفاده شوند میباشد. نام دامنه نقطه شروع برای هر موتور جستجو به هنگام تصمیم گیری برای به لیست کشیدن وب سایت ها میباشد. دلیلی که گوگل اهمیت زیادی به نام دامنه می دهد این است که تغییر دادن نام دامنه بسیار سخت میباشد به همین دلیلی بسیار توصیه می کنند نام دامنه ای را انتخاب کنید که شامل کلمات کلیدی مورد هدفتان باشد.در حقیقت انتخاب نام دامین مناسب یکی از مهمترین عوامل SEO میباشد. این به عنوان یک نتیجه مستقیم از اهمیت نام دامنه در گوگل نیست اما به عنوان یک تاثیر کننده بر SEO صفحه و لینک دهنده به سایت میباشد. برای شروع اگر نام دامنه شما شامل کلمات کلیدی خود باشد شما قادر به معرفی این کلمات به صورت آسان تر در داخل محتوا متن وب سایت تان خواهید بود . این گونه مهم ترین وب سایت های تمایل خواهند داشت تا به کلمه دامنه شما لینک بزنند و این یک اثر عظیم بر موقعیت و رتبه بندی وب سایت تان در  SERPs  گوگل خواهد داشت.اکثر طراحان وب سایت استفاده از خط فاصله بین نام دامنه را توصیه می کنند. هدف از این کار این است که خط فاصله باعث می شود هر کلمه به صورت بهتر و روشن تر فهمیده شود و شناسایی آن برای گوگل واضح تر شود. با این حال من عکس این کار را توصیه می کنم نه به دلیل این که اعتقاد دارم این اختلاف کمی ایجاد می کند اما طولانی شدن نام دامنه به خاطر سپردن آن را سخت می کند و استفاده از خط فاصله جوانب منفی و مثبتی زیادی دارد ( شما برای فهمیدن بیشتر می توانید تاثیرات دامنه با خط فاصله را در بخش مقاله این سایت مطالعه کنید ). همچنین طولانی بودن نام دامنه  در هنگام ایمیل زدن و یا تماس مشتریان با شما برای توضیح معنای آن تلاش زیادی را می خواهد.سؤال دیگری که زیاد پرسیده می شود چه نوع از دامین توجه و اهمیت بیشتری خواهد داشت. به طور کلی بسیاری از طراحان وب سایت بر این باورند که  .com اسبقیت بالاتری نسبت به دیگر پسوند دامنه ها مثل .net و غیره را دارد. با این حال من باره دیگر با این کلام مخالف هستم. تعداد زیادی از وب سایت ها با پسوند دامنه .net وجود دارند که بیشتر از 100 ها هزار بازدید کننده منحصر به فرد خود را در ماه دارند. هر پسوند هدف خاص خودش را دارد مثلا .org پسوند دامنه وب سایت های دولتی میباشد . ( برای درک بهتر این موضوع در بخش مقاله این وب سایت برای انواع مختلف پسوند دامنه مقاله وجود دارد آن را مطالعه کنید ).

 • تگ h یا header در سئوی سایت

  تگ H1 یکی از مهمترین عناصر قابل استفاده برای خزنده های جستجوگرها می باشد ، گوگل با استفاده…
 • رابط کاربری یا همان UI چیست؟

  UI چیست؟ ui مخفف عبارت User Interface و به معنای رابط کاربری می باشد. ui به ظاهر و یا هر چ…
 • سئو (SEO) مخفف چیست؟

  سئو چیست ؟ (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization است. اما معنای واقعی این عبارت چیست…
مقالات مرتبط بیشتر را بارگیری کنید
بارگزاری مطالب دیگر Ansel
Load More In دامنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 3 =

همچنین بررسی کنید

چگونه یک اپلیکیشن اندروید با Android Studio بسازیم ؟

در این آموزش اصول اولیه ساختن یک برنامه اندرویدی (اپلیکیشن اندروید) با استفاده از محیط توس…