خانه سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه

0 بازدید
۰
0
44

سئوی کلاه سفید

سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه و سئو یا بهینه سازی سایت های اینترنتی از مهم ترین عوامل شناخته شده و تاثیر گذار در بهبود رتبه ی یک سایت برای موتور های جستجو می باشد . تکنیک ها و الگوریتم های بسیاری برای بهبود رتبه ی سایت های اینترنتی ، سئو یا بهینه سازی آن ها معرفی و ارائه شده است که با توجه با آن ها می توان مناسب ترین تکنیک را برای بهبود رتبه ی سایت در لیست نتایج گوگل ، برگزید .

برای آشنایی کامل با مفاهیم سئو یا بهینه سازی سایت باید آشنایی کافی با انواع سئو نیز داشته باشید . سئوی کلاه سفید و سئوی کلاه سیاه دو اصطلاح رایج در این زمینه می باشند که در ادامه مختصرا به بررسی هر دو آن ها می پردازیم .

سئو کلاه سفید در واقع ایمن و بی خطرترین نوع سئو می باشد که با استفاده از تکنیک ها و ترفندهای استاندارد و با توجه به قوانین و ابزار هایی که گوگل و یا دیگر شرکت های سرویس دهنده ی موتور جستو جو ، در اختیار کاربران قرار داده اند ، باعث ارتقای رتبه ی سایت ها در موتور های جستو جو می شود .

البته باید این نکته را یاد آور شد که سئوی سفید بسیار پر هزینه و وقت گیر است ، در بعضی موارد حتی ممکن است سال ها زمان ببرد تا یک سایت در رتبه های برتر صفحه نتایج گوگل ؛ یا دیگر موتور های جستو جو قرار بگیرد . بنا بر این نمی توان به راحتی از این موضوع چشم پوشی کرد ، زیرا برای سایت هایی که در زمینه ی فروش ، چت روم ، نیازمندی و … فعالیت و رقابت می کنند ، بسیار زیان بار خواهد بود و ممکن است شکست این سایت ها را در پی داشته باشد . با توجه به موارد گفته شده ، گاهی سئوی کلاه سفید برای بهینه سازی یک سایت کافی و مناسب نخواهد بود .
سئوی کلاه سیاه

سئوی سیاه

در مواردی که سئوی سفید و استفاده از روش های ارگانیک برای بهبود رتبه ی سایت در گوگل کافی و به صرفه نباشد ، از روش های غیر ارگانیک و یا اصطلاحا سئوی کلاه سیاه یا سئو ی خاکستری ، استفاده می شود . انتخاب این نام دلایل روشنی دارد زیرا سئوی سیاه یا خاکستری از هیچ گونه اصول و قوانین خاصی پیروی نمی کند و با ترفند های خاص خود ، بعد از مدتی ، باعث سر درگمی و فریب خوردن موتور های جستو جو می شود و به این صورت سایت های اینترنتی با سرعت بالایی در رتبه های برتر صفحه نتایج موتور های جستو جو قرار می گیرد . این روش نسبت به روش سئوی سفید کم هزینه تر بوده و سرعت بسیار بالایی دارد .

البته تغییرات و پیشرفت های روز افزون در الگوریتم های گوگل ، موانع زیادی در برابر سئوی سیاه ایجاد می کند ؛ موتور های جستو جو به سرعت سایت هایی که با سئوی سیاه به رتبه های بالا ترقی کرده اند را شناسایی کرده و با آن ها مبارزه می کنند . در نتیجه یک سایت با همان سرعتی که با استفاده از سئوی سیاه به رتبه های بالا رسیده است ، به رتبه های پایین تر سقوط خواهد کرد .

بدیهی است که یک سئو کار حرفه ای باید از به روز ترین و پیشرفته ترین الگوریتم ها و تکنیک های استاندارد ارائه شده از سوی شرکت های سرویس دهنده ، برای ارتقای رتبه ی سایت ها استفاده کند .

مقالات مرتبط بیشتر را بارگیری کنید
بارگزاری مطالب دیگر Ansel
Load More In 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 11 =

همچنین بررسی کنید

چگونه یک اپلیکیشن اندروید با Android Studio بسازیم ؟

در این آموزش اصول اولیه ساختن یک برنامه اندرویدی (اپلیکیشن اندروید) با استفاده از محیط توس…