خانه امنیت هکر کیست ؟

هکر کیست ؟

6 بازدید
۰
0
83

هکر کیست ؟

در این پست شما با معنای هکر از دیدگاه صحیح آن آشنا خواهید شد ، تا به حال هر تعریفی در مورد هکرها برایتان گفته شده است را کنار بگذارید ، چون بیشتر آن تعاریف به احتمال زیاد معنای خوبی را در ذهن شما مجسم ننموده و به همین خاطر شاید برای ورود به دنیای هک دچار تردید شده اید .

در دنیای کامپیوتر و دیجیتال به چه کسی هکر گفته می شود ؟

هکر فردی است با دانش کامپیوتری فراوان و عمیق . او دائماً در حال تولید و یاری رساندن به دیگران است . معمولاً اطرافیانش همیشه از تولیدات او استفده می کنند . هکر همیشه مردم را با انجام کارهایش ، شگفت زده می کند ، چون هک نوعی جادو است ، به معنای دقیق تر ، کاری است که دیگران از انجام آن عاجزند . هکرها به آزادی و یاری متقابل معتقد هستند .برای آن که هکر نامیده شوید باید چنان رفتار کنید که گویا چنین منشی دارید و برای اینکه اینگونه رفتار کنید باید واقعا آن را داشته باشید. اگر به رفتارهای فوق عمل می کنید که دیگران شما را به عنوان یک هکر بپذیرند ، سخت در اشتباهید ، رفتار های فوق کمکتان میکند یادگیرید و با انگیزه باشید. برای تبدیل شدن به یک هکر واقعی باید در زمینه امنیت و علوم کامپیوتری مرتبط استاد شوید . مانند تمام علوم های دیگر بهترین راه استاد شدن ، داشتن یک استاد دلسوز ، با اخلاق و عالم است . باید از احساس ، تفکر و عملکرد استاد تقلید کنید :

تا کـــه راه یـــابـــــی به استــــــاد بنـــــگر به دنبالــــــــش باش بــــــا او بــــــــــــرو از نــــــــــگاه او بنگر استــــــــــــــاد شو

هکرها مگر جز خرابکاری کار دیگری هم انجام می دهند ؟

هکرها اینترنت را ایجاد کردند. آنان سیستم عامل Unix را آنچنان که امروز هست ایجاد کردند. هکرها Usenet را اجرا کردند. آنان باعث شدند شبکه جهانی (World Wide Web) کار کند. اگر شما در حال استفاده از سرویس های روی اینترنت هستید و از قابلیت ها و سرعت آن لذا می برید ، مدیون هکر ها و عالمان امنیت هستید . آری هکرها زندگی ما را بر روی سیاره دیجیتال ایجاد کردند ، اما برخی از مجرمان فضای دیجیتال شروع به خرابکاری نمودند و رسانه ها واژه هکر را به این گروه نسبت داده و اخبار خود را پخش نمودند و از همانجا هکر ها کلاه دار هم شدند . در حال حاضر  مردم هکر ها را خرابکاران دنیای دیجیتال می دانند اما ما باید شروع به فرهنگ سازی کنیم و معنای نام هکر را دوباره در ذهن مردم تغییر دهیم . منظور از واژه (( ما )) هر کسی است که یا قصد هکر شدن را دارد و یا اینکه در حال حاضر هکر است .

هکر کیست

آیا در علوم دیگر ، هکر داریم ؟

نگرش هکر محدود به ( هکر دنیای دیجیتال ) نمی شود ، مردمانی هستند که منش هکر را به سایر زمینه ها مانند الکترونیک یا موسیقی سرایت می دهند. در حقیقت شما می توانید این فرهنگ را در بالاترین سطوح هر علم و هنری بیابید. هکرهای دنیای دیجیتال این هم روحان را در هر جا می شناسند، آنان را هکر می نامند و برخی معتقدند که طبیعت هکر واقعا مستقل از زمینه ایست که او در آن کار می کند. اما در تمام این مقاله ما بطور خاص بر مهارت ها و منش های هکر نرم افزار، و فرهنگ های مشترکی که واژه ی ‘هکر’ را بوجود آورد تمرکز خواهیم کرد.

هکر های دروغین چه کسانی هستند ؟

مجرمان دنیای دیجیتال به طور متکبرانه خود را هکر می نامند اما نیستند! این مردمان (که بیشتر عالمان دروغین و نابالغند) کسانی هستند که سیستمهای کامپیوتری و مخابراتی را تخریب می کنند. هکرهای واقعی اعتقاد دارند که اینان تنبل، بی مسئولیت و نه چندان باهوشند و می دانند که توانایی نفوذ به سیستمهای امنیتی شما را هکر نمی کند. همانگونه که دزدان اتومبیل را هیچگاه نمی توان مکانیک نامید.

تفاوت اصلی هکر های واقعی با هکر های دروغین این است که هکر واقعی می سازد و ایمن می کند ، اما هکر دروغین تخریب می کند ، پس هک یک هنر است برای سازندگی نه برای تخریب

چگونه یک هکر واقعی شویم ؟

 1. در دنیای امنیت و هک هدف خود را ابتدا مشخص کنید
 2. شروع کنید به جمع آوری منابعی که شما را به هدفتان نزدیک می کند
 3. برنامه ریزی کنید ، در صورت عدم برنامه ریزی  به هیچ عنوان هکر نخواهید شد
 4. همیشه در حال یادگیری و مطالعه باشید
 5. به دنبال افراد و اساتید خبره باشید و از آنها سوال کنید یاد بگیرید
 6. کسالت و بی کاری دشمن شما است ، پس مراقب باشید دچار این دو مورد نشوید
 7. تفریحات حد و حدود دارند ، سعی کنید وقت خود را با تفریحات بی موقع و بی مورد حدر ندهید
 8. منش و اخلاق هکری ، جایگزین مهارت نیست . حتما به دنبال مهارت های لازم در این راه باشید .

هکر کیست

واقعاً اینکه همیشه مطالعه داشته باشیم ، خسته کننده نیست ؟

جهان پر از مشکلات جذابی است که میباید حل گردند. هکر بودن هیجان دارد، اما هیجانی که نیازمند تلاش فراوان است و تلاش کردن نیازمند انگیزه ، به همین دلیل شما باید زیاد تلاش کنید .  ورزشکاران موفق انگیزه خود را از لذتی که در جسمشان احساس میکنند، می گیرند ،  در گذر از حدود جسمانیشان. شما نیز باید از حل مشکلاتتان مشعوف شوید ، از پیشرفت مهارتتان و زورآزمایی اندیشه تان. اگر شما به طور ذاتی چنین شخصی نیستید باید این گونه گردید و گرنه انرژیتان با شهوت، پول، شهرت و … به هدر خواهید داد. همچنین باید به توانایی یادگیریتان ایمان آورید . به خاطر داشته باشید ، گر چه تمام آن چه را لازم دارید ، نمی دانید اما اگر تنها بخشی از آنرا اگر کشف کنید توانایی حل باقی را بدست می آورید .

مهارت های پایه ای برای هکر ها ؟

 1. با نحوه کار کرد کامپیوتر و سخت افزار آشنا شوید . سعی کنید سیستم عامل ها را بشناسید
 2. سعی کنید حتما برنامه نویس شوید ، می توانید از زبان برنامه نویسی Perl یا Python یا GO یا C شروع کنید . یادتان باشد ، هر روز کد نویسی و تمرین داشته باشید
 3. یک نسخه لینوکس را به خوبی یاد بگیرید
 4. شبکه و اصول آن را بشناسید . واقعاً به آن نیاز پیدا خواهید کرد
 5. زبان انگلیسی را یاد بگیرید . (نمی دانم چطور برایتان شرح دهم که چقدر این مورد مهم است . این نکته را در ذهنتان Bold کنید ، انگلیسی یعنی اکسیژن یک هکر)
 • نوع داده ها در PHP

  نوع داده رشته ای (string) در PHP string یا رشته ، زنجیره ای از کاراکترهاست مثل: “Hi Ali” ی…
 • متغیرها در PHP و فرق دابل کوتیشن و تک کوتیشن

  نحوه تعریف متغیرها (Variables) در PHP  متغیرها مکانی برای ذخیره‌سازی اطلاعات است…
 • دستور echo و Print در PHP

  دستور Echo در زبان برنامه نویسی PHP دستور echo بسیار پرکاربرد و اهمیت دارد دستور echo به م…
مقالات مرتبط بیشتر را بارگیری کنید
بارگزاری مطالب دیگر Ansel
Load More In امنیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − چهار =

همچنین بررسی کنید

چگونه یک اپلیکیشن اندروید با Android Studio بسازیم ؟

در این آموزش اصول اولیه ساختن یک برنامه اندرویدی (اپلیکیشن اندروید) با استفاده از محیط توس…